Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

Αχαγιά 82-Α.Ο.Ερμιονίδας 72-62

Την ήττα με 72-62 γνώρισε η Ερμιονίδα από
την Αχαγιά 82. Οι παίκτες του Ακη Καλαιτζάκη στο πρώτο ημίχρονο έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ και προηγήθηκαν με δύο πόντους ( 33-35). Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Διαμαντόπουλος υπέστη θλάση και αποχώρησε από τον αγώνα.
Επίσης στις αρχές του τέταρτου δεκάλεπτου αποχώρησε και ο Κορίζης τραυματίας ο΄πότε η ήττα ήρθε φυσιολογικά.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο κλειστό γυμναστήριο της Αχαγιάς, βρέθηκαν περίπου 20 φίλοι της Ερμιονίδας.

Δεκάλεπτα: 21-18, 33-35, 59-45, 72-62
Διαιτητές: Ραχιώτης, Αντωνιάδης
Αχαγιά ’82 (Θ. Λιόνας): Μοσχοβάκης 6, Σταμόπουλος 2, Γατσούλης 1, Νικολάου 7 (1), Χαμηλός 8 (2), Τσινόπουλος 6 (1), Λυκούδης 9 (3), Δαβάνης 22 (2), Νικολόπουλος 11 (1).
Ερμιονίδα (Α. Καλαϊτζάκης-Ι.Σκορδής ): Πετρ. Ευστρατίου 4, Αγγελής 3 (1), Θωμάς 8 (1), Γκολέμης 5 (1), Βανδώρος 3, Δεβελέκος 10, Κορίζης 10, Ευστρατίου Παν. 11, Διαμαντόπουλος 5, Πούλης 3.