Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2017

Ποσειδώνας Διδύμων -Σπέτσες 3-1

Συνεχίζει την ανοδική του πορεία
ο Ποσειδώνας Διδύμων πετυχαίνοντας την πέμπτη συνεχόμενη νίκη του !!!! σε αγώνα πρωταθλήματος. Αυτή την φορά το θύμα του ήταν η Μπουμπουλίνα Σπετσών την οποία κέρδισε με σκορ 3-1 και χωρίς τον βασικό επιθετικό τον Κέλλη ο οποίος είναι τραυματίας.

Εδώ να αναφέρουμε ότι η ομάδα του Ποσειδώνα είναι ακριβώς δύο μήνες αήττητη , Τελευταία φορά πού έχασε ήταν στις 20 Νοεμβρίου όταν έχασε στα Δίδυμα από την Ένωση Λέρνας με 4-1.

Στο 10΄λεπτό σουτ του Α. Tresa  έδιωξε σε κόρνερ ο Μπουλούμπασης.

Στο 30′ λεπτό  πλασέ του Hida μέσα από την περιοχή  ο Μπουλούμπασης μπλόκαρε.

Στο 33΄λεπτό  διαγώνιο σουτ του Μανουλίδη η μπάλα  έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σερέτη.

Στο 35′ λεπτό ο  Αντωνόπουλος με κάθετη μπαλιά  βρήκε τον Μπροδήμα  στην περιοχή  αυτός πλάσαρε, η μπάλα αποκρούστηκε από τον  Βιγκλιάρη και με δεύτερη προσπάθεια άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. 1-0

Στο 43′ λεπτό  σουτ του  Παπανδρέου, η  μπάλα  πάνω από τα δοκάρια του  Σερέτη.

Ένα λεπτό αργότερα ( 44΄) ο Αντωνόπουλος  σούταρε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι .

Στο 67′ λεπτό ο Μ.Tresa ύστερα από μπαλιά του Αντωνόπουλου με δυνατό σούτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Στο 70′ σέντρα  του  Α.Tresa στο δεύτερο δοκάρι εκεί πετάχτηκε ο Κοτσοβός και έκανε το 3-0.

Στο 84′ λεπτό  ο Σπύρος Τσάνας με πλασέ μείωσε για τους φιλοξενούμενους σε 3-1.

Ποσειδώνας Διδύμων  (Ν.Μητροσύλης): Σερέτης, Μπροδήμας (75′ Προσίλης), Μούγιος, Κοτσοβός, Μπάρδης (73′ Σ. Κονδύλης), Μ.Tresa, Α.Κονδύλης, Δ.Προσίλης, Hida(46′ Μέλση), Αντωνόπουλος, Α.Tresa.

Σπέτσες (Σ.Μιχαλάκης): Μπουλούμπασης, Bitri  (80′ Ζάχου), Παπανδρέου, Μέξης, Βιγκλιάρης, Παπαδέας (69′ Θυμαράς), Τριπολιτσιώτης, Muho, Τσάνας, Μανουλίδης (73′ Σκαβάτσος), Παρεμουτζιάν.