Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2016

Αχαϊκή-Ερμιονίδα 0-0 -Ακυρώθηκε κακώς γκολ της Ερμιονίδας.

Ισόπαλοι χωρίς τέρματα αναδείχτηκαν Αχαϊκή
και Ερμιονίδα σε ένα γήπεδο χωράφι το οποίο από την συνεχή βροχή ήταν κίνδυνος-θάνατος για τους ποδοσφαιριστές αφού εγκυμονούσε κινδύνους για τραυματισμούς. Η ομάδα της Ερμιονίδας ήταν πολύ καλύτερη των γηπεδούχων έκανε ευκαιρίες αλλά έμεινε στο στείρο 0-0. Μάλιστα στο 93΄λεπτό ο Σχοινάς πού είχε μπει στο αγωνιστικό χώρο πριν 3 λεπτά θυμήθηκε τι είχε κάνει τον Ιανουάριο του 2014 , πέτυχε ένα ωραίο γκολ αλλά ο επόπτης το ακύρωσε σαν οφσάιντ το οποίο και βέβαια δεν υπήρχε. Άλλωστε στην φάση της ακύρωσης γέλασαν και οι ίδιοι οι φίλαθλοι των γηπεδούχων.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Γκριτζέπης, Καματάκης, Κύριος (Αρκαδίας), όλοι τους άριστοι ;
ΑΧΑΪΚΗ (Αλ. Γαβριλόπουλος): Δρακόπουλος, Ντάζος, Στεφανόπουλος, Σωτηρόπουλος, Παπαδόπουλος, Κωσταντινόπουλος, Μενίκου, Γεωργόπουλος, Ρουμπάτος (74' Αποστολόπουλος), Αγγελόπουλος (83' Ρίλντι), Παπαδάτος (46' Πετρόπουλος).
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Θ. Στάικος): Πονηρός, Σκεντεράι, Σαμαράς, Τζιέρης, Νώτης, Κιοσές, Παλαιοπάνος, Παπαϊωάννου (90' Σχοινάς), Τσόφλιος, Αποστολίδης, Τριμπόνιας (83' Παιδάκης).