Δευτέρα 7 Νοεμβρίου 2016

Α..Ο.Ερμιονίδας-Ίκαρος Νέας Σμύρνης 63-75

Την ήττα με 63-75 γνώρισε την Κυριακή
το απόγευμα στο κλειστό της Ερμιόνης ο Α..Ο.Ερμιονίδας από τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης .Στο πρώτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και βρίσκοντας εύκολο το δρόμο τους προς το καλάθι προηγήθηκαν με 13 πόντους (10-23). Στις επόμενες 2 περιόδους οι παίκτες της Ερμιονίδας κατάφεραν σταδιακά να ροκανίσουν την διαφορά, φτάνοντας την στο -3 (48-51). Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Ίκαρος Ν. Σμύρνης ανεβάζοντας στροφές κατάφεραν να ξανανοίξει τη διαφορά και να φτάσει τελικά σε μία πολύ σημαντική νίκη. Από τον Α.Ο.Ερμιονίδας κορυφαίος παίκτης της ο Γιώργος Διαμαντόπουλος ο οποίος πέτυχε 21 πόντους .
Δεκάλεπτα: 10-23, 30-37, 48-51, 63-75.
Διαιτητές: Ντάνος-Χουγιάζος
Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης-Σκορδής ): Ευστρατίου Πετ. , Αγγελής 6 (2), Θωμάς 9 (2), Μαναριωτής 8 (2), Γκολέμης, Βανδώρος, Δεβελέκος 2, Κορίζης 9, Ευστρατίου 8, Τζουμάκας, Διαμαντόπουλος 21(3), Πουλής.
Ίκαρος Ν. Σμύρνης (Παπαδάτος): Βλάχος, Μελισσουργός 6 (1), Βελιζιώτης 3 (1), Γραμματικός 31 (4), Γιαννακοδήμος, Βούζας 2, Δάβαρης, Δορκοφίκης 15 (2), Μιχαλόπουλος 11, Δαρμογιάννης 7 (1), Παπαδάκης, Πασπαλάς.