Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Ποσειδώνας Διδύμων-Δρεπανιακός Αστέρας 3-2.

Σημαντικότατη νίκη για τον Ποσειδώνα Διδύμων,
που αξιοποίησε για άλλη μια φορά την έδρα του και πήρε το τρίποντο απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Δρεπανιακού.
Ήταν ένα παιχνίδι όπου ο Αστέρας αν αξιοποιούσε τις ευκαιρίες στο 0-0 θα μπορούσε αυτός να είχε πάρει τη νίκη.
Στο 3΄λεπτό ο Χρήστου μπλόκαρε εύκολα πλασέ του Σαρρή.
Στο 35΄λεπτό ο Ποσειδώνας άνοιξε το σκορ με δυνατό σούτ του Κοτσοβού ύστερα από σέντρα του Μέλσι από αριστερά.
Στο 43΄λεπτό ο Μέλσι  με δυνατό σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0.
Στο 46΄λεπτό ο Σαρρής με κεφαλιά ύστερα από μπαλιά του Γκιαούρη μείωσε το σκορ .
Στο 52΄λεπτό  ο Ρεβίθης  προσπάθησε να διώξει σέντρα του Μπροδήμα από αριστερά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για να γίνει το 3-1.
Στο 68’ από μπαλιά του Διαμαντή, ο Ευσταθίου βρήκε τη μπάλα με το κεφάλι  και με σουτ ο Σ.Μανδύλης μείωσε σε 3-2.
Ποσειδώνας Διδύμων : Χρήστου, Μπροδήμας, Μούγιος, Α.Χ. Οικονομόπουλος, Κοτσοβός,( Σ.Κονδύλης),  Μ.Tresa, Μέλσι, Προσίλης,( 63΄Δ. Δήμιζας),  Κέλλη, Αντωνόπουλος, Α.Tresa.
Δρεπανιακός Αστέρας : Παναγής, Μάουρης, Σέρφας, Ρεβίθης, Γκιαούρης, Διαμαντής, Μανιάτης (46’ Ευσταθίου), Ατζαμίδης (46’ Π.Μανδύλης), Κοκορομύτης (90’ Kralev ), Μανδύλης Σπ., Σαρρής.