Κυριακή 16 Οκτωβρίου 2016

Ασκληπιός-Ποσειδώνας Διδύμων 1-2.

Ο Αν.Αντωνόπουλος πέτυχε το δεύτερο γκολ απέναντι στον Ασκληπιό.

Την έκπληξη έκανε ο Ποσειδώνας κερδίζοντας
στο γήπεδο της Επιδαύρου τον Ασκληπιό με σκορ 2-1. Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Μητροσύλη ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ με 2-0 χάρη σε δύο γκολ των Κέλλη και Αντωνόπουλου.
Συγκεκριμένα στο 22΄λεπτό με μακρινό σούτ άνοιξε το σκορ και στο 44΄λεπτό ο Αντωνόπουλος πάλι με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 50 λεπτό με πέναλτι που εκτέλεσε ο Παπασαράντος. Το πέναλτι είχε κερδίσει ο Β.Βερβενιώτης όταν ανατράπηκε από τον  A.Tresa.
Ασκληπιός Επιδαύρου (Γ.Ευθυμίου): Κακαράτζας, Λαλιώτης (46΄ Κωνσταντίνου), Μπερμπατιώτης, Τριμπόνιας, Αυγουστόπουλος- Καραμπέτσος, Γ.Βερβενιώτης, Παπασαράντος, Pali  (75΄ Πίτσας), Β.Βερβενιώτης, Καζάς.
Ποσειδώνας Διδύμων  (Ν.Μητροσύλης): Χρήστου , Α.Κονδύλης (53΄ Μέλσι),  Tresa Μ, Μούγιος,  Προσίλης,   Κοτσοβός, Σ.Κονδύλης (65΄ Α.Οικονομόπουλος), Αντωνόπουλος, Tresa A, - Μπροδήμας (78΄ Δήμιζας),  Κέλλη.