Παρασκευή 26 Αυγούστου 2016

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ : Ο Τσέχος φόρ Lukás Bajer στην Κορωνίδα Κοιλάδας.

Μεγάλη μεταγραφική επιτυχία για την Κορωνίδα Κοιλάδας
με την απόκτηση του 31 χρονου Τσέχου επιθετικού  Lukás Bajer . Ηδη ο ποδοσφαιριστής βρίσκεται στην Κοιλάδα και σήμερα θα κάνει την πρώτη του προπόνηση. Εντός της ημέρας ή το Σαββάτο θα ανακοινωθεί και επίσημα από την "κυανόλευκη" ομάδα.

Ο Lukás Bajer στο παρελθόν έχει αγωνιστεί  την περίοδο  2006/2007 στην FC DOSTA Bystrc Kníničky ομάδα της Τσεχίας με την οποία σε 26 αγώνες πέτυχε 2 γκολ . Την επόμενη περίοδο 2007/2008 μετακόμισε στην Σίγμα Όλομουτς όπου σε 26 αγώνες πέτυχε 4 γκολ. Την αγωνιστική περίοδο 2008/2009 μετακομίζει στην γειτονική Ολλανδία για λογαριασμό της Χεράκλες με την οποία σε 11 αγώνες θα σκοράρει 2 φορές .

Την επόμενη περίοδο επέστρεψε και πάλι στην Σίγμα Όλομουτς στην οποία θα μείνει τρείς χρονιές και  σε 68 αγώνες πέτυχε 10 γκολ. Την περίοδο 2009/2010 η Σίγμα Όλομουτς θα αγωνιστεί στο Γιουρόπα Λίγκ και ο Lukás Bajer θα αγωνιστεί στους τρείς αγώνες πού έδωσε η Τσέχικη ομάδα σκοράροντας μία φορά στον εκτός έδρας με την Αμπερντίν στην Σκωτία (1-5). Την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου  του 2012 μετακομίζει στο Καζακστάν  για την Ακτόμπε όπου σε 24 αγώνες θα πετύχει 5 τέρματα.  Το καλοκαίρι του 2012 επιστέφει στην  Τσεχία και ξεκινάει συνεργασία  με την Βικτόρια Ζίσκοφ με την οποία θα αγωνιστεί σε δύο αγώνες. Το καλοκαίρι του 2013 η Milsami της Μολδαβίας θα είναι ο επόμενος του ποδοσφαιρικός σταθμός. Από το 2014 έως σήμερα αγωνιζόταν στην άλλη όχθη του Ατλαντικού τον Καναδά για λογαριασμό της Fc Kingston.