Κυριακή 20 Μαρτίου 2016

Παναργειακός-Ερμιονίδα 1-0

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Ένωση Ερμιονίδας
από τον Παναργειακό στο δημοτικό Στάδιο Αργους στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής. Το πρώτο ημίχρονο ήταν νωθρό χωρίς φάσεις . Αντίθετα στο δεύτερο ημίχρονο η μπάλα πήγαινε πάνω-κάτω .

Στο 53΄λεπτό ό Τσόφλιος με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Πούτση ανοίγει το σκορ 1-0  . Στο 58' ο Μιχαλάκης μπήκε από αριστερά και σούταρε χαμηλά στη κλειστή γωνία, ο Ρίζος έβγαλε σε κόρνερ. Στο 67΄λεπτό μεγαλη ευκαιρία σε σέντρα του Πούτση, ο Τσόφλιος δεν βρήκε τη μπάλα προ του Πονηρού, που έδιωξε, ο Ευθυμιάδης πλάσαρε απο πλάγια, αλλά η μπάλα πάνω στους πεσμένους Πονηρό και Τσόφλιο στη γραμμή κι απομακρύνθηκε.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Ρίζος, Λιόσης, Κολλαράς, Γεωργίου, Κοντέων, Πούτση, Νικλητσιώτης, (63΄ Ευθυμιάδης ), Ρότα, (60΄ Παπαϊωάννου ) Τσόφλιος,(82΄Μπούνας),  Γκατιάγκα, Παντελής
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Πονηρός, Παναγιώτου,( 85΄Τζιέρης). Σαμαράς, (13΄λ.τρ. Ανδριόπουλος ), Παυλίδης, Μπιμπισίδης, Κιοσές, Στάικος, Μαρίνης, ( 79΄Μπούρας), Τριμπόνιας, Μιχαλάκης, Σαλταπίδας