Δευτέρα 1 Φεβρουαρίου 2016

Δεν έ(Χ)ασαν οι Σπέτσες στην Νέα Κίο. Τελικό σκορ 1-1.

«Χρυσή ισοπαλία» απέσπασε η Μπουμπουλίνα Σπετσών από
τον Αργοναύτη Νέας Κίου εκτός έδρας. Οι ¨νησιώτες¨ ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ  στο 50΄λεπτό χάρη σε ένα εκπληκτικό κεραυνό πού εξαπέλυσε ο Ζάχου και κάρφωσε την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Κομπόση. Μάλιστα ο σκόρερ πέντε λεπτά αργότερα αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή και αποβλήθηκε. Δέκα λεπτά αργότερα ( 60΄ο Καστρίτης έβγαλε ωραία κάθετη μπαλιά στον Νέτζια πού μπήκε από αριστερά . πλάσαρε τον Κακαράτζα και έκανε το 1-1. Όμως οι φιλοξενούμενοι φωνάζουν για την φάση του 93΄λεπτόύ ζητώντας πέναλτι όταν ο Γατσάκος ανέτρεψε τον Μανουλίδη και ο διαιτητής Νώτης είπε «παίζεται» .
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ: Κομπόσης, Σύτι, Ευσταθίου (56’ Νέτζια), Χρ . Κάπλατζης, Γατσάκος, Βασιλειάδης, Καστρίτης (86’ Μπογάς), Κουριώτης (78’ Μανέτας), Μακρίδης, Παρ. Κάπλατζης, Δριμούρας

ΣΠΕΤΣΕΣ: Κακαράτζας, Κούσης (64’ Παπανδρέου), Παπαδέας, Τσάνας (27’  Μούχο), Κομπόγιωργας (33’  Γκρίτσας), Μπρεγκάσι, Ζάχου, Βιγκλιάρης, Κρεμμύδας, Σκαβάτσος, Μανουλίδης.