Τετάρτη 27 Ιανουαρίου 2016

Παναργειακός-Κορωνίδα Κοιλάδας 2-0.

Σε ένα από άδειο θεατές λόγω της τιμωρίας του ο Παναργειακός δεν
δυσκολεύτηκε να κερδίσει την Κορωνίδα Κοιλάδας με σκορ 2-0. Και τα δύο γκολ μπήκαν στα 30 πρώτα λεπτά του αγώνα.

Στο 18΄λεπτό σουτ του Παντελή και κακή απόκρουση του Μαυροκορδόπουλου, από κοντά ο Φασούλης με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 27' λεπτό  Μπροστινή μπαλιά του Ντάβαρη, λάθος γύρισμα αμυντικού προς τον Μαυροκορδόπουλο, επωφελήθηκε ο Φασούλης κι από δεξιά, με σουτ στη γωνία πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.
Στο 63' η πρώτη ευκαιρία για την Κορωνίδα, όταν ο Παπασταύρου μέσα στη περιοχή από δεξιά, έκανε διαγώνιο χαμηλό σουτ, σε ετοιμότητα όμως ο Κόλλιας απέκρουσε.
Στο 66' σουτ του Φασούλη υπό πίεση από τα όρια της μεγάλης περιοχής, ο εξερχόμενος Μαυρκορδόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ.
Στο 75'ευκαιρία που δεν χάνεται. Γύρισμα του Μηλιώτη, 1 μέτρο απο το άδειο τέρμα ο Χόρβατ δεν βρήκε καλά τη μπάλα και την έστειλε πάνω απο τα δοκάρια..
Διαιτητές: Μανούχος, Καραγεώργος, Αργύρης
Οι συνθέσεις:
ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κόλλιας, Ντάβαρης, Μηλιώτης, Τσώνης, Γκάβρικ, ( 70΄Ρότα),Χαρίτος,( 70΄Κολλαράς),  Φασούλης, Παπαϊωάννου, Καρέλης, Χόρβατ, Παντελής ( 40΄ Γκίνο΄)
(12.Πούτση.13.Τσόφλιος 14.Ρότα 15.Κόκκαλης 16.Κολλαράς 17.Γεωργίου 18. Γκίνο)
Κορωνίδα Κοιλάδας  Μαυροκορδόπουλος, Λάμπρου Ι., Διαμαντής, Ντάκος, Βιρβίλης, Μέγας, Τασιόπουλος, Παπασταύρου, Κωτσαράς, ( 67΄Ζέρβας), Κέλλη,(30΄Αλεξανδρής),  Καζοκάρου.
(12.Αλεξανδρής 13. Ζέρβας 14.Κουτσαύτης 15.Χιόνης, 16.Λάμπρου Ε., 17.Γιαννακόπουλος 18. Μπασιμακόπουλος)