Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015

Κορωνίδα Κοιλάδας-Ατρόμητος Παναριτίου Ναυπλίου 3-1

Με νίκη αποχαιρέτησε το 2015 η Κορωνίδα Κοιλάδας αφού επικράτησε  στο γήπεδο της  τον Ατρόμητο Παναριτίου με σκορ 3-1.
Ο αγώνας είχε
χαρακτήρα ντέρμπι λόγω της βαθμολογικής θέσης των δύο αντιπάλων. Εκείνοι που χαμογέλασαν τελικά ήταν οι γηπεδούχοι οι οποίοι πήραν τη νίκη με 3-1.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν μία ελαφρά υπεροχή στα πρώτα 30 λεπτά όμως οι γηπεδούχοι μετά το πρώτο γκολ πήραν την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας και έφτασαν στην πολυπόθητη νίκη.
Το φιλμ
Στο 1΄λεπτό δυνατό σουτ Κέλλη έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο Καλαλάς.
Στο 9’ λεπτό δυνατό σουτ του Κέλλη έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Καλαλάς.
32΄λεπτό δυνατό σουτ του Panos μπλόκαρε στην δεξιά του γωνία ο Κομπόσης.
Στο 35΄λεπτό ο Σαγκατέλωφ με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Καλαλά 1-0.
Στο 37΄λεπτό ο Διαμαντής έβγαλε σέντρα ακριβείας από δεξιά στον Σαγκατέλωφ πού με κεφαλιά δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Καλαλά
Στο 48΄λεπτό Καλαλάς πρόλαβε και μπλόκαρε την μπάλα σε μπαλιά τρύπα του Μπούρα στον Σαγκατέλωφ.
Στο 51΄λεπτό ο Hasani έβγαλε παράλληλη σέντρα από δεξιά στον Κατσίγιαννη πού με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κομπόση. 1-1
Στο 60΄λεπτό σέντρα του Ι. Γιαννακόπουλου από αριστερά κεφαλιά του Κέλλη από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα ελάχιστα δίπλα από την αριστερή συμβολή των δοκών του Καλαλά.
Στο 66΄λεπτό ο Μπάζος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1.
Στο 69 λεπτό δυνατό σουτ του Κέλλη μέσα από την περιοχή η μπάλα τράνταξε το αριστερό δοκάρι του Καλαλά.
Στο 72΄λεπτό ο Κέλλη βγήκε τετ α τετ με τον Καλαλά αλλά πρόλαβε και μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Ατρόμητου.
Στο 81΄λεπτό ο Cojocaru ανατράπηκε από τους αμυντικούς των φιλοξενούμενων . Το πέναλτι εκτέλεσε εύστοχα ο Κέλλης για να κάνει το 3-1.
Στο 89΄λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Cojocaru έξω από την περιοχή αποκρούστηκε από το οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.
Η διαιτησία του  Α.Μακρή ήταν άριστη.
Κορωνίδα Κοιλάδας : Κομπόσης. Διαμαντής, Τασσιόπουλος, Βιρβίλης, Ι.Γιαννακόπουλος, Μέγας, Σαγκατέλωφ( 87΄Κουτσαύτης), Κέλλης, Μπάζος( 79΄Λαλεξανδρής), Μπούρας, ( 82΄Ι.Λάμπρου).Cojocaru.
Ατρόμητος Παν. Ναυπλίου : Καλαλάς, Καλιαμούτος, Πίτρης, Θ. Γκολέμης, Συντρίγκος, Καραμάνος, Μαυρόγιαννης( 46 Hasani), Καλύβας, Κατσίγιαννης ( 68΄Κολιγλιάτης), Η. Γκολέμης, Panos.( 72; Νικολάου).