Σάββατο 12 Δεκεμβρίου 2015

Ηττα της Κορωνίδας Κοιλάδας στην Νέα Κίο από τον Αργοναύη με 1-0.

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Κορωνίδα στο γήπεδο της Νέας Κίου από τον τοπικό Αργοναύτη στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής.

Το φιλμ

Στο λεπτό  δυνατό σουτ του Π. Κάπλατζη η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κομπόση.

Στο λεπτό σέντρα του Σύτι από δεξιά ο Κομπόσης πρόλαβε και μπλόκαρε πριν φτάσει η μπάλα στον Δρυμούρα και γίνει απειλητικός για την εστία του.

Στο 17΄λεπτό ο Κομπόσης με διπλή προσπάθεια απέκρουσε σουτ του Σύτι.

Στο 20΄λεπτό σέντρα του Νέτζια από αριστερά ο Πάρης Κάπλατζης με σουτ πάνω στην κίνηση έστειλε την μπάλα να «γλείψει» το δεξί δοκάρι του Κομπόση και να φύγει άουτ.

Στο 30΄λεπτό πασέ του Δρυμούρα από πλάγια και δεξιά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Κομπόση.

Στο 31΄λεπτό ο Γιάννης Γιαννακόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής στο ύψος της μεγάλης περιοχής όμως το σουτ πού έκανε έδιωξε δύσκολα με το αριστερό πόδι σε κόρνερ.Το κόρνερ εκτέλεσε ο Κέλλης και ο Cojocaru με κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα άουτ.

Στο 34΄λεπτό  σέντρα του Σαγκατέλωφ από αριστερά ο Μέγας δεν βρήκε καλά την μπάλα πού έφυγε .

Στο 43΄λεπτό ο Αργοναύτης άνοιξε το σκορ όταν ο Τσουρδίνης με εκπληκτική μπαλιά έβγαλε μόνο του τον Δρυμούρα με τον Κομπόση , τον πλάσαρε και άνοιξε το σκορ.

Στο 45΄έπτό ο Κομπόσης αυτή την φορά πρόλαβε τον Δρυμούρα πριν γίνει απειλητικός.

Στο 52΄λεπτό γύρισμα του Διαμαντή στον Ι.Γιαννακόπουλο  πού δεν βρήκε την μπάλα.

Στο 58΄λεπτό, δυνατό σουτ του Κουριώτη η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Κομπόση.

Στο 64’ λεπτό ο Βιρβίλης έδιωξε πριν την γραμμή σούτ του Πάρη Κάπλατζη.

Στο 76΄λεπτό ο Κομπόσης είπε «ΟΧΙ» σε δύο διαδοχικά σούτ του Κουριώτη και του Τσουρδίνη.

Στο 90΄λεπτό σουτ του Δρυμούρα μπλόκαρε ο Κομπόσης.

Άριστη η διαιτησία του Βαγγέλη Μανούχου και των βοηθών του.

Αργοναύτης Νέας Κίου :Μαυροκορδόπουλος, Σύτι, Ευσταθίου, Χρ.Κάπλατζης, Γατσάκος, Κουριώτης,( 80΄Μπογάς),  Τσουρδίνης, Παρασκευόπουλος, ( 60΄Βασιλειάδης), Δρυμούρας, Πάρης Κάπλατζης, Νέτζια ( 65΄Μαννέτας).

Κορωνίδα Κοιλάδας : Κομπόσης, Σαγ κατέλωφ, Διαμαντής, Τασσιόπουλος, Βιρβίλης, Μέγας, Ι. Γιαννακόπουλος, Μπάζος,( 78΄ΣτΓιαννακόπουλος),  Ι. Λάμπρου, ( 61΄Παπασταύρου), Κέλλης, Cojocaru.