Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2015

Κορωνίδα Κοιλάδας-Σπέτσες 3-1

Την νίκη με 3-1 πήρε το απόγευμα της Τετάρτης στο γήπεδο της η Κορωνίδα Κοιλάδας απέναντι στην ομάδα των
Σπετσών για το Κύπελλο Αργολίδας και τον 2ο όμιλο. Έτσι στην επόμενη φάση θα συναντήσει τον Ο.Φ. Ηλιοκάστρου για την πρόκριση .Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με καταιγιστικές διαθέσεις αφού σε 17 λεπτά είχαν τρία δοκάρια . Όμως και οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν κάνει την ζημιά αν δεν έσωνε το γκολ ο πολύ καλός Χιόνης.
Το φιλμ
Στο 10’ απευθείας φάουλ του Μπούρα, με το κεφάλι ο Γκρίτσας απέκρουσε σωτήρια πάνω στην γραμμή.
Στο 12’ σέντρα- σουτ του Μπούρα από δεξιά , η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 13΄λεπτό ο Παρεμουζιάν βρέθηκε σε θέση βολής μέσα στην περιοχή της Κορωνίδας αλλά το σούτ πού έκανε απέκρουσε σωτήρια ο Χιόνης.
Στο 17’ νέο φάουλ του Μπούρα από αριστερά , απέκρουσε δύσκολα  ο Κακαρατζάς, η μπάλα έφτασε στο  στον Μέγα που σούταρε  και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι ι η μπάλα γύρισε πάλι στον Μέγα που ξανασούταρε για να στείλει την μπάλα πάλι στο οριζόντιο δοκάρι και να φύγει άουτ.

Στο 40’ φάουλ του Μπούρα σχεδόν από το κόρνερ, στο πρώτο δοκάρι πρόλαβε ο Κακαρατζής κι έδιωξε.
Στο 44’ ο Κλήμης έδωσε στον Π.Κασκαμπά, αυτός στον Μανουλίδη, ο οποίος με πλασέ πέτυχε το 0-1.
Στο 52’ και 42’ από φάουλ του Μπούρα, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.
Στο 56’ ο Κ. Κασκαμπάς έκανε πέναλτι στον Σαγκατέλοφ κι αποβλήθηκε. Ο Μπούρας κτύπησε το πέναλτι και παρά την προσπάθεια του Κακαρατζή , ισοφάρισε σε 1-1.
Στο 72’ ο Μπούρας έδωσε στον Κέλλη κι αυτός με πλασέ πέτυχε το 2-1.

Στο 93’ ο Σαγκατέλοφ ξεκίνησε μια προσπάθεια από το κέντρο, έφτασε απέναντι στον Κακαρατζή και το 3-1.

Άριστη η διαιτησία από τον Βαγγέλη Μανούχο και τους βοηθούς του Χ.Νενεκούμη και Μ. Μπούκουρα.

Κορωνίδα Κοιλάδας  (Θ.Τσιρόπουλος): Χιόνης, Λάμπρου (88’ Μ.Ζέρβας), Στ.Γιαννακόπουλος (65’ Αλεξανδρής), Τασιόπουλος, Κωτσαράς, Μέγας, Σαγκατέλοφ, Μπάζος, Κέλλης (85’ Διον.Μπασιμακόπουλος), Μπούρας, Cojocaru.
Σπέτσες (Γ.Πασιάκος): Κακαρατζής, Κλήμης, Κατσαμπάς, Γκρίτσας, Βιγκλιάρης, Βασιλείου, Μούχο (80’ Δ.Παρεμουτζιάν), Κρεμμύδας, Π.Κασκαμπάς (59’ Ζάχου), Μανουλίδης. Χρ.Παρεμουτζιάν (70’ Μιχαλάκης).