Τετάρτη 13 Μαΐου 2015

Ερμιονίδα-Παναιγιάλειος 3-1 ( φωτορεπορταζ)

Την νίκη πού την φέρνει ένα βήμα πιο κοντά στην σωτηρία και φυσικά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με
14 βαθμούς «πήρε» την Τετάρτη το απόγευμα η Ερμιονίδα κερδίζοντας τον Παναιγιάλειο στο Κρανίδι με σκορ 3-1 μπροστά σε 400 περίπου φιλάθλους της.
Τα γκολ
Στο 6’ λεπτό δυνατό σουτ του Παβίσεβιτς  μπλόκαρε ο Μπαλτιμάς.
Στο 11’ λεπτό ο Παβίσεβιτς δεν πρόλαβε σέντρα του Δωματά από δεξιά.
Στο 15΄λεπτό ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ ύστερα από ατομική προσπάθεια του Δωματά μπήκε στην περιοχή πλάσαρε και άνοιξε το σκορ.1-0
Στο 25΄λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛ για την Ερμιονίδα όταν ο Παβίσεβιτς με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.
Στο 74’ λεπτό ο Σκαρτσίλας με κεφαλιά  μέσα από την περιοχή μείωσε για τους φιλοξενούμενους.
Στο 92’ λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛ  όταν ο Σκαρτσίλας ανέτρεψε τον Ομο μέσα στην περιοχή και ο Παβίσεβιτς από την άσπρη βούλα έκανε το τελικό 3-1.
Διαιτητής : Παναγιωτόπουλος ( Αιτωλοακαρνανίας)

Ερμιονίδα  ( Ρομπέρτο Μπολάνο) : Πονηρός,, Παπανικολάου,( 57’ Μουσταφίδης)  Ιασωνίδης, Τούτοριτς, Σαμαράς, Δωματάς, ( 68’ Σκεντεράι),  Ομο, Συμελίδηε, (46΄Χατζησοφρωνίου), Τσακόν, Στοίκοβιτς, Παβίσεβιτς.
Παναιγιάλειος ( Παναγιώτης Γκουτσίδης) : Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Τζημογιάννης, ( 56’ Σταμόγιαννος), Γκοτσούλιας, Ουρτάδο, Καμινιώτης, Μίλιεβιτς, Σκαρτσίλας, Φουρτάδο.( 46’ Σεχολάρι).