Κυριακή 10 Μαΐου 2015

Ο.Φ.Ηλιοκάστρου-Κεραυνός Ιρίων 2-1.

Πρωταθλήτρια ομάδα για πρώτη φορά στην ιστορία του στέφθηκε το Σάββατο το
απόγευμα  ο Ο.Φ. Ηλιοκάστρου επικρατώντας του Κεραυνού Ιρίων στο γήπεδο της Ερμιόνης με σκορ 2-1 μπροστά σε 300 περίπου φιλάθλους του. Το σκορ αδικεί την ομάδα των «μελανόλευκων» πού ήταν κλάσεις ανώτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα χάνοντας πολλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ και όμως στο τέλος του ημιχρόνου βρέθηκαν να είναι πίσω στο σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές  Ο.Φ.Η. μπήκαν  δυνατά και κατάφεραν να πάρουν το «χρυσό» τρίποντο  χέρι σε δύο τέρματα πού πέτυχαν με σα σε διάστημα πέντε λεπτών ο Ντάκος και ο Μπουγιούρδας.
Το φιλμ
Στο 3’ λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Biro  η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κοκκώνη.
Στο 6’ λεπτό ο Κοκκώνης  απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ κεφαλιά του Κατσάβελλα.
Στο 7 λεπτό  ο Μπουγιούρδας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα λίγο άουτ ύστερα από κόρνερ του Κοξίδη.
Στο 8’ λεπτό σουτ του Ζαραφωνίτη η ύστερα από μπαλιά του Biro η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 9’ λεπτό ο Σαλογιάννης πρόλαβε και απέκρουσε την μπάλα πρίν φτάσει στον Αναγνωστόπουλο  και γίνει απειλιτικός,
Στο 11’ λεπτό σουτ του Κοξίδη από ευνοϊκή θέση η μπάλα άουτ.
Στο 15΄λεπτό ο Biro εκτέλεσε απευθείας κόρνερ η μπάλα πρώτα κτύπησε το οριζόντιο δοκάρι και μετά φαίνετε να κτύπησε μέσα από την γραμμή. Ητα μία δύσκολη φάση αφού μπροστά στην εστία ήταν πολύ ποδοσφαιριστές
Στο 21’ λεπτό οι αμυντικοί του Ηλιοκάστρου έδιωξαν δύσκολα κεφαλιά του Ρεβύθη.
Στο 28’ λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Biro έδιωξε δύσκολα ο Κοκκώνης.
Στο 29’ λεπτό ο Σαλιγιάννης έπεσε στα πόδια του Π.Στεφανόπουλου και έδιωξε.
Στο 30’ σέντρα του Κοροντίνη από δεξιά έδιωξε δύσκολα ο Κοκκώνης.
Στο 45΄λεπτό  ψυχρολουσία για τους γηπεδούχους όταν ο Ρεβύθης με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σαλογιάννη για να γίνει το 0-1.
Στο 48’ λεπτό κεφαλιά του Ζαραφωνίτη ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Biro η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 56’ λεπτό  ο Κοκκώνης απέκρουσε δύσκολα σουτ του Μπουγιούρδα μέσα από την περιοχή.
Στο 65’ λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ όταν ο Δρούζας ανέτρεψε τον Μπουγιούρδα μέσα στην περιοχή και το πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Ντάκος.
Στο 71΄λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ για τους γηπεδούχους όταν ο Κατσάβελλας με μακρινή μπαλιά βρήκε τον Μπουγιούρδα μέσα στην περιοχή και αυτός με σουτ έκανε το 2-1 βάζοντας φωτιά στο γήπεδο.
Ο.Φ.Ηλιοκάστρου : Σαλογιάννης, Δαγρές Α, Ντάκος , Τζανής,  Δαγρές Η, Κατσάβελας, Κοξίδης, Biro, Μπουγιούρδας, Ζαραφωνίτης, ( 90’ Αποστόλου),  Κοροντίνης ( 71’ Φράγκος)
Κεραυνός Ιρίων : Κοκκώνης, Kralev,  Λυκουρέτζος, Σαμπάνης,( 60΄Kiriakidi),  Δρούζας,Αναγνωστόπουλος,  Λαγκριδώνης, Τυροβολάς, Στεφανόπουλος Π., Ρεβύθης, Φουρνάρος/