Σάββατο 25 Απριλίου 2015

Φιλική ισοπαλία η Ερμιονίδα με την Παναχαική 0-0

Τις εντυπώσεις μοιράστηκαν Ερμιονίδα και Παναχαική  σε ένα αγώνα πού έληξε χωρίς σκορ ( 0-0). Οι γηπεδούχοι  στο πρώτο ημίχρονο
ήταν πιο επιθετικοί και θα μπορούσαν να είχαν πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ σε σχέση με την Παναχαϊκή πού δεν  έκανε πολλές ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι πολλές αλλαγές και από τις δύο ομάδες  είχαν σαν αποτέλεσμα να μην δούμε καμία καλή φάση μπροστά στις δύο εστίες εκτός από τις φάση του 56 για τους γηπεδούχους. .
Στο 2 λεπτό δυνατό σουτ του Τσακόν μπλόκαρε ο Γεωργακόπουλος /
Στο 7 λεπτό δυνατό σουτ του Γκαντιάγκα η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Λυμπερόπουλου άουτ.
Στο 30 λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στοίκοβιτς απέκρουσε σε κόρνερ ο Γεωργακόπουλος. Το κόρνερ εκτέλεσε ο Στοίκοβιτς και η μπάλα μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της Παναχαϊκής έφτασε στον Τσακόν πού σούταρε για να αποκρούσει σωτήρια σε κόρνερ ο Γεωργακόπουλος .
Στο 35 λεπτό δυνατό σουτ του Κάργα η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο δεύτερο ημίχρονο  οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν στο γήπεδο με νέα πρόσωπα στις ενδεκάδες αφού η Ερμιονίδα έκανε έξι αλλαγές και οι φιλοξενούμενοι τέσσερεις
Στο 56 λεπτό δυνατό σουτ του Δωματά μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Δήμιζα.
Στο 60 λεπτό ο προπονητής της Παναχαικής έκανε  άλλες τέσσερεις αλλαγές  .
Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Διαμαντόπουλος από την Αρκαδία
ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ ( Ρ.ΜΠΟΛΑΝΟ) : Λυμπερόπουλος, ( 46 Πονηρός), Παπανικολάου ( 46 Μουσταφίδης), Ιασωνίδης, Τούτοριτς ( 46 Ομο), Μηλιώτης , ( 46 Σαμαράς), Ταπέ, Τσακόν ( 46 Κιοσές), Συμελίδης, Στοίκοβιτς, Δωματάς ( 46 Σκεντεράι) Κουτσοσπύρος.
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ ( Δ.ΣΠΑΝΟΣ) : Γεωργακόπουλος ( 46 Δήμιζας) Κάργας ( 46 Ασίγκμπα). Αναστασόπουλος ( 60  Φουρλάνος), Αλμπι, Στεργίδης, ( 60 Χαρτσιάς), Μαρουκάκης, ( 46 Κυβελίδης), Μασούρας, Κοντοχρήστος. ( 71 Μαζιώτης), Γκαντιάγκα ( 60 Κορέτα), Πατηνιώτης ( 46 Χοτζάλι), Μπουντόπουλος ( 60 Τρίγκας)