Κυριακή 8 Μαρτίου 2015

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ 7-0

Αργοναύτης Νέας Κίου

Την βαρια ήττα με 7-0 γνώρισε ο Ποσειδώνας Διδύμων στην Νεα Κίο από τον τοπικό Αργοναύτη με 7-0. Οι γηπεδούχοι μετά
από μία κακή εβδομάδα λόγω της απώλειας του κυπέλλου και της ήττας στον αγώνα πρωταθλήματος από την Κορωνίδα Κοιλάδας ξέσπασαν στον Ποσειδώνα Διδύμων φιλοδωρώντας τον με επτά τέρματα.
 Τα γκολ
Στο 20’λεπτό  ο Μανέτας μετά από ωραία μπαλιά του Πηλιαφά με πλασέ άνοιξε το σκορ..

Στο 23’λεπτό δυνατό σουτ του  Β.Βερβενιώτη, η μπάλα χτύπησε στον Σ.  Κονδύλη και κατέληξε στα δίχτυα του Αποστόλου 2-0
Στο 30’ λεπτό δυνατό  σουτ του Γ.Βερβενιώτη  έξω από τη περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα του  Αποστόλου 3-0
Στο 52’ λεπτό ο Β.Βερβενιώτης μετά από μπαλιά του Νέτζια με πλασέ έκανε το 4-0.

Στο 60’ λεπτό ο Ι.Ευσταθίου με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Β.Βερβενιώτη ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Στο 66’λεπτό πάλι ο Ι.Ευσταθίου ύστερα  από σέντρα του Πηλιαφά,με κεφαλιά από τον Ι.Ευσταθίου και το 6-0.
Στο 85’ λεπτό ο Β.Βερβενιώτης με σουτ έκανε το τελικό 7-0..

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ Ν.Κίου (Τόμμυ Κικίλης ) : Κλεισιάρης, Πηλιαφάς, Κουριώτης (71’ Θ.Ευσταθίου), Μητρόπαπας, Γατσάκος, Βασιλειάδης, Β.Βερβενιώτης, Παρασκευόπουλος (6’ λόγω τρ. Μανέτας – 71’ Μπογάς), Ι.Ευσταθίου, Νέντζα, Γ.Βερβενιώτης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ ( Δ.Αποστόλου) : Ι.Αποστόλου, Μπροδήμας, Μπάρδης (75’ Α.Κονδύλης), Παρδάλης (77’ Γ.Προσίλης), Μούγιος, Στεργίου, Αντωνόπουλος, Α.Αποστόλου, Α.Δ.Αποστόλου, Κονδύλης, Tresa.