Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ-ΦΩΣΤΗΡΑΣ 2-1 ΜΕ ΔΥΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΒΙΣΕΒΙΤΣ

Στο παρά τέσσερα πήρε την νίκη η Ερμιονίδα απέναντι στον Φωστήρα με 2-1 χάρη ένα  πέναλτι γκολ του Παβίσεβιτς.. Η Ερμιονιδα  ήταν
πολύ καλύτερη σε όλο τον αγώνα  και το σκορ την αδικεί αφού έχασε πολλές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο γκολ   ειδικά στο πρώτο ημίχρονο  όμως βρήκε απέναντί της ένα εκπληκτικό τερματοφύλακα πού έσωσε τους φιλοξενούμενους σε τρείς τουλάχιστον περιπτώσεις . Στο ίδιο μοτίβο κινήθηκε η Ερμιονίδα και το δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν με κάποια μακρινά σουτ να απειλήσουν χωρίς αποτέλεσμα .  Σε μία από τις ελάχιστες φάσεις κατάφεραν να ισοφαρίσουν με κεφαλιά του Γκατσέσα στο 56.
Το φιλμ του Αγώνα
Στο 4’ λεπτό σέντρα  του Βλαχόπουλου από δεξιά , η μπάλα στον Σβόγιτς αλλά ο Γκέκας πέφτει στα πόδια του και αποκρούει.
Στο 15΄λεπτό σουτ του Μηλιώτη από 30 μέτρα αποκρούει δύσκολα ο Γκέκας και στην επαναφορά ο Συμελίδης δεν θα μπορέσει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 31΄λεπτό σέντρα του Μηλιώτη από δεξιά , κεφαλιά του Παβίσεβιτς και εκπληκτική απόκρουση του Γκέκα πού κρατάει την εστία του ανέπαφη.
Στο 33΄λεπτό ο Συλελίδης μπήκε κατά μέτωπο στην περιοχή σούταρε και απέκρουσε σωτήρια ο Γκέκας.
Στο 37’ λεπτό νέα μεγάλη απόκρουση του Γκέκα σε ανάποδο σουτ του Μουσταφίδη ύστερα από κόρνερ του Σβόγιτς.
Στο 39’ λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ για την Ερμιονίδα όταν ο Σβογιτς εκτέλεσε κόρνερ από δεξιά και ο Παβίσεβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αφού η μπάλα κτύπησε πρώτα στον Γκέκα και μετά στον Μπέλερη.1-0
Στο 56΄λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ  όταν σέντρα του Γενιτσαρίδη από δεξιά ο νεοεισελθών Γκατσέσα με κεφαλιά έκανε το 1-1.
Στο 65΄λεπτό κόρνερ του Σβόγιτς από αριστερά η μπάλα μετά από κεφαλιά του Ομο κτύπησε στο δεξί δοκάρι του Γκέκα.
Στο 68΄λεπτό ο Κουτσοσπύρος σούταρε μέσα από την περιοχή και η μπάλα κτύπησε στον Συμελίδη και έφυγε άουτ.
Στο 73’ λεπτό σουτ του Συμελίδη απέκρουσε εύκολα ο Γκέκας.
Στο 78΄λεπτό  δυνατό σουτ του Σμυρλή απέκρουσε δύσκολα στην αριστερή του γωνία ο Λυμπερόπουλος σε κόρνερ.
Στο 86΄λεπτό ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ όταν  ο Chacon ανατράπηκε μέσα στην περιοχή  από τον Μπέλερη και το ολοκάθαρο πέναλτι μετέτρεψε σε γκολ ο Παβίσεβιτς λυτρώνοντας τους γηπεδούχους.2-1
Ο διαιτητής Τίκας από την Καρδίτσα ήταν άψογος.
Ερμιονίδα (Μουράτ Σεροπιάν): Λυμπερόπουλος, Παπανικολάου, Μουσταφίδης, Ταπέ (64' Τσακόν), Συμελίδης, Τούτοριτς, Σβόγιτς, ( 90’ Κιοσσές) Βλαχόπουλος (54' Κουτσοσπύρος), Όμο, Μηλιώτης, Παβίσεβιτς
Φωστήρας (Πέτρος Τασουνίδης): Γκέκας, Βλάχος, Γρομητσάρης, Γενιτσαρίδης, Αχείμαστος, Μουστόγιαννης, Υμεράι (55' Γκατσέσα), Μπελέρης, Σμυρλής, Σιώπης, ( 90’ Μπιλίμπασι) ,Βλασόπουλος ( 90’ Μουκίδης)