Δευτέρα 12 Ιανουαρίου 2015

Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 68-77

ΡΕΠΟΡΤΑΖ : ΣΩΤΗΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ
Άλλη μία ήττα για τον Α.Ο. Κρανιδίου αφού έχασε
στο κλειστό της Ερμιόνης από τον Κεραυνό Αιγίου με 68-77. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σε όλη την διάρκεια του αγώνα μπροστά στο σκορ.
Στο 1ο ημίχρονο ο ΑΟΚ δεν έπαιξε καλά με αποτέλεσμα να κάνει πολλά λάθη στην επίθεση και στην άμυνα να αφήνει πολλές φορές αμαρκάριστους τους παίκτες του Κεραυνού Αιγίου. Οι τελευταίοι εκμεταλεύτηκαν την κακή απόδοση των παικτών του ΑΟΚ και με μεγάλη ευστοχία από μέση και μακρινή απόσταση (9 τρίποντα στο πρώτο ημίχρονο) ξέφυγαν με 23 πόντους (28 - 51).
 Με το ξεκίνημα του 3ου δεκαλέπτου οι παίκτες του ΑΟΚ έσφιξαν την άμυνα τους και με καλά ποσοστά στην επίθεση πλησίασαν στους 4 (57 - 61) στο τέλος της περιόδου κρατώντας το Αίγιο στους 9 πόντους σε αυτήν την περίοδο
Μάλιστα, ξεκινώντας το 4ο δεκάλεπτο, με τρίποντο πλησίασαν στον 1 (60 - 61). Σε εκείνο το σημείο ο Κεραυνός έβαλε 3 στα 3 τρίποντα και 2 βολές και αύξησε την διαφορά στους 12. Το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του ΑΟΚ ήταν να μειώσουν στους 6, για να έρθει το τελικό 68 - 77.
Διαιτητές: Λαζαρίδης – Αργυρούδης.
Τα δεκάλεπτα: 10-23, 28-51, 57-61, 68-77.
ΚΡΑΝΙΔΙ (Γκόλαντας): Μπόγρης 7, Προσίλης Κ. 7(1), Μπινιάρης, Κοντογιάννης 24 (3), Κοριζής 9, Τζινόπουλος 13, Καπογιάννης 8 (1), Προσίλης Ι.,Γαλάνης.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ (Καραγιάννης): Μοσχοβάκης 11 (1), Τοπουζίδης 9 (3), Παπαγεωργίου 3, Λυμπέρης 8, Λάφης 16, Κάντας 3 (1), Βουρνάς 10 (1), Βαγενάς, Τσιρώνης 9 (3), Μούτσιος 8 (2).