Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 2-1. ΔΥΟ ΓΚΟΛ Ο ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

Ο Αντώνης Αντωνόπουλος

Με σκόρερ τον Αντώνη Αντωνόπουλο πού πέτυχε δύο γκολ ο Ποσειδώνας Διδύμων κέρδισε τον
Αστέρα Δρεπάνου με 2-1΄ Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να είχαν ανοίξει το σκορ στο 14’ λεπτό όταν ο Μανιάτης σούταρε αλλά η μπάλα κτύπησε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Αποστόλου. Στο 42’ λεπτό γκολ για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ του Αντωνόπουλου πού κάρφωσε την μπάλα στο παραθυράκι του   Χρήστου. Η απάντηση για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 61’ λεπτό με δυνατό σουτ του Σ.Μανδύλη . Το νικητίριο γκολ πέτυχε πάλι ο Αντωνόπουλος έξι λεπτά αργότερα ( 67) με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ .
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ:.Αποστόλου Ι, Μπροδήμας, Μπάρδης, Παρδάλης, Μέλσι, Οικονομόπουλος (55’ Αποστόλου), Αντωνόπουλος, Κοτσοβός (88’ Δήμιζας), Αποστόλου (μικρός), Κονδύλης, Προσίλης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ : Χρήστου, Κορογώνας (46’ Σ.Μανδύλης), Μίχος, Ρεβίθης, Ατζαμίδης, Καραμάνος, Π.Μανδύλης (90’ Κατσαρός), Σχίζας, Καλιαμούτος, Μανιάτης, Ρέζντα (82’ Σέρφας)