Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014

Α.Σ.ΤΗΡΩΝ-Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΗΣ 84-92. ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΕ ΑΛΛΑ ΚΕΡΔΙΣΕ

Δύσκολη νίκη για τον Α.Ο. Ερμιόνης μέσα στους Αγ. Θεοδώρους με σκορ 84-92. Ο Α.Ο. Ερμιόνης ξεκίνησε
νωθρά τον αγώνα με αποτέλεσμα να βρεθεί να κυνηγάει το αποτέλεσμα. Σε αυτό συντέλεσε και η ευστοχία των γηπεδούχων πού τελείωσαν το πρώτο δεκάλεπτο με οκτώ πόντους διαφορά. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Ε. βελτίωσε την εικόνα τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση και έκλεισε το ημίχρονο στο -3. Στο δεύτερο ημίχρονο ( γ’ δεκάλεπτο) η ομάδα της Ερμιόνης μπήκε δυνατά στο παρκέ , έφτασε να προηγείται  μέχρι και με οκτώ πόντους διαφορά αλλά η κούραση και η πίεση σταμάτησαν την προσπάθεια και αντί η διαφορά να ανέβει  οι γηπεδούχοι έμειναν κοντά στο σκορ και πίστεψαν ότι μπορούν να διεκδικήσουν κάτι περισσότερο Έτσι έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο με 64-64. Στο τέρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασιστικά να πουλήσουν πολύ ακριβα το τομάρι τους  κάτι που το κατάφεραν και έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα και φυσικά με την πολυπόθητη νίκη με 84-92.
Δεκάλεπτα : 27-19 46-43 64-64 84-92
Α. Σ. Τήρων ( Παπαδημητρόπουλος Θ.) Ιωσηφίδης, Παζαράς 10(2),Λουκάς, Ζάκα, Νόκας, Σαμοχίν, Δανιήλ 24(2), Μαζιώτης 30(5),Ντιλής ,Δημητριάδης 10(2), Χάβδουλας, Ράπτης 10.
Α.Ο.Ερμιόνης  (Καράμπελας Ι . Σκορδής Ι.) Νοταράς, Αγγελής, Θωμάς 6,Μαναριώτης 11(2), Γκολέμης 19(4), Καράμπαμπας 9(1), Δεβελέκος 2, Σαλογιάννης, Ευστρατίου 22,Στάικος,Γιαννακόπουλος 20(3),Ευστρατίου 2.
Επόμενος αγώνας το Σάββατο 29/11/2014 στο κλειστό γήπεδο Ερμιόνης στις 17.00 με την πάντα δυνατή ομάδα του Αργοναύτη Νέας Κίου.