Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΗΣ-Κ.Α.Ο.Κ.ΠΑΛΑΙΜΩΝ 67-61

Παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ ο Α.Ο. Ερμιόνης κέρδισε τον Παλαίμωνα Κορίνθου μπροστά σε
200 περίπου φιλάθλους με 67-61. Οι πρωτοπόροι της βαθμολογίας γηπεδούχοι πήραν από τα ηνία του αγώνα από την αρχή του αγώνα και μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο ένιωσαν την αντίδραση των φιλοξενούμενων. Στο δεύετρο δεκάλεπτο ο Α.Ο.Ε. πήρε μία διαφορά 5-8 πόντους όπου και την κράτησε μέχρι το τέλος εκτός από ένα διάτημα στο τρίτο δεκάλεπτο όπου ο Παλαίμωνας ισοφάρισε προσωρινά.

21 -21 38-33 51-47 67-61

Α.Ο.Ερμιόνης (Καράμπελας Ι. -Σκορδής Ι.)  Νοταράς, Σαλογιάννης Θωμάς 11(1), Μαναριώτης 14(2), Γκολέμης 2, Καράμπαμπας  24(7), Δεβελέκος, Γανώσης, Ευστρατίου 6, Στάικος, Γιαννακόπουλος 4, Ευστρατίου 6(2).

Κ.Α.Ο.Κ Παλαίμων (Μανωλιτσάκης Δ.) Κανταρτζή ς 13(3), Γκιώνης, Μπολάνος 12, Μάγκος, Μπόκος, Πράτης 3, Στεφάνου 2, Σακελλαρίου 6(2), Στασινόπουλος, Παζαράς 17(2), Μακρής 2, Μάγλος 6.