Τρίτη 21 Οκτωβρίου 2014

ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΠΛΑΝΙΤΗ Η ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ- ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟ 6-0 ΜΕ ΧΑΤ ΤΡΙΚ ΤΟΥ ΓΚΡΕΒΤΣΙΔΗ

Μία εκπληκτική Κορωνίδα σκόρπισε στους……. έξι ανέμους τον Τροιζηνιακό φιλοδωρώντας τον με έξι υπέροχα γκολ.  Η ομάδα του Θανάση Τσιρόπουλου είχε
τον έλεγχο του παιγνιδιού σε όλο τον αγώνα . Το γρήγορο γκολ στο δέκατο λεπτό βοήθησε τους ποδοσφαιριστές της να δείξουν τις μεγάλες αρετές τους.  Αλλά είχε και τον Γκρεβτσίδη ο οποίος είναι κόσμημα για την κατηγορία και ειδικά όταν σε έξι αγώνες ( μαζί με τον αγώνα κυπέλλου)  έχει σκοράρει εννέα φορές.
Η ομάδα του Τρποιζηνιακού φάνηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο όπου και έγινε απειλιτική με κάποια σουτ πού δεν βρήκαν στο. Στο δεύτερο ημίχρονο και με την επίτευξη του δεύτερου τέρματος των γηπεδούχων πέταξε λευκή πετσέτα και έτσι ήρθε η συντριβή.
Το φιλμ
Στο 10’ λεπτό ο Γκρεβτσίδης με ωραία ατομική ενέργεια και πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο 35’ λεπτό φοβερή εκτέλεση φάουλ του Μπούρα τράνταξε το δεξί κάθετο δοκάρι του Π. Σαμπάνη. Στο 59’ λεπτό ο  Σαγκατέλωφ βγήκε μόνος του με τον τερματοφύλακα του Τροιζηνιακού και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 67’ λεπτό ο Μέγας με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 3-0. Στο 79’ λεπτό ο Γιαννακόπουλος εκτέλεσε κόρνερ , η μπάλα έφτασε στην περιοχή  ,γίνανε αλλεπάλληλες κόντρες και ο Τασσόπουλος  με δυνατό σουτ έκανε το 4-0. Στο 81’ λεπτό ο Γκρεβστίδης με δυνατό σουτ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Τροιζηνιακού. Ότι δεν κατάφερε στο 81’ λεπτό το κατάφερε στο 87’ λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Το τελικό 6-0 πέτυχε πάλι ο Γκρεβτσίδης δύο λεπτά αργότερα ( 89’) όταν μπήκε στην περιοχή πέρασε και τον τερματοφύλακα για να κάνει το τελικό 6-0 πετυχαίνοντας μάλιστα το δεύτερο του χάτ τρικ σε πέντε αγωνιστικές!!!!!!!!
Το διαιτητικό τρίο Κόλλιας Γ., Παπαγεωργόπουλος Θ., Δρούζας Α. χωρίς προβλήματα.
ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ: Γκιόκας, Κωτσαράς, Λάμπρου, Δώρας, Μπόμπος, Μέγας, Σαγκατέλοφ (60’ Τασσόπουλος), Λούμης (45’ Μπάζος), Γκρεβτσίδης, Μπούρας (68’ Γιαννακόπουλος), Cojocaru
ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ: Σαμπάνης Π., Γάτσινος, Σαμπάνης Δ. (60’ Σούχλας Σ.), Σωτηράκης, Λάφης, Κορδάλης, Σαχίνης, Σαραντόπουλος (47’ Σούχλας Αλ.), Χατζόπουλος (65’ Αναγνωστόπουλος), Κατσέλι, Δελαπόρτας