Δευτέρα 20 Οκτωβρίου 2014

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ-ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΙΝΑ ΣΠΕΤΣΩΝ 1-1

Περιπετειώδες αγώνας στα Δίδυμα με τον Ποσειδώνα να έχει μία ακόμα απώλεια βαθμών στο κυνήγι της πρώτης θέσης. Οι ποδοσφαιριστές του βρέθηκαν σε κακή ημέρα και το πλήρωσαν.
Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι
θα μπορούσαν να είχαν φύγει με το χρυσό τρίποντο αν ήταν πιο εύστοχοι στην τελική τους προσπάθεια.
Το φιλμ του αγώνα
Στο 6’ λεπτό  ο Γιαννακόπουλος έφυγε από αριστερά την κατάλληλη στιγμή έβγαλε παράλληλη σέντρα αλλά την τελευταία στιγμή ο Κούσης δεν πρόλαβε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 26’ λεπτό πλασέ του Κεφαλλονίτη μέσα από την περιοχή ,η μπάλα έφυγε πάνω  από τα δοκάρια του Αποστόλου.
Στο 30’ λεπτό πλασέ του Κούση μέσα από την περιοχή απέκρουσαν οι αμυντικοί των Σπετσών.
Στο 31’ λεπτό γυριστό σουτ του Κεφαλλονίτη απέκρουσε ο Αποστόλου σε κόρνερ.
Στο 35’ λεπτό δυνατό σουτ του Τσάνα η μπάλα ελάχιστα άουτ.
Στο 40’ λεπτό ωραίος συνδυασμός του Biro με τον Κούση  με τον τελευταίο να βρίσκετε σε θέση βολής αλλά το σούτ πού έκανε απέκρουσε ο Μπόρη σε κόρνερ.
Στο 43’ λεπτό ο Biro εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή αλλά ο Μπόρη έπεσε στην αριστερή του γωνία και έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
Στο 47’ λεπτό δυνατό σούτ του Αντωνόπουλου η μπάλα έφυγε άουτ.
Στο 49’ λεπτό δυνατό σούτ του Αποστόλου μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Μπόρη σε κόρνερ.
Στο 56’ λεπτό δυνατό σούτ του Τσάνα η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Αποστόλου.
Στο 58’ λεπτό δυνατό σουτ του Κούσξ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια άουτ.
Στο 71’ λεπτό ο Τσάνας εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας των γηπεδούχων και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.
Στο 76’ λεπτό οι γηπεδούχοι έφεραν το ματς στα ίσια με τον αρχηγό τους τον Σ.Κονδύλη όταν βρήκε κενό στην άμυνα των γηπεδούχων και με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.
Στο 82’ λεπτό σέντρα του Αρ. Αποστόλου από δεξιά , κεφαλιά ψαράκι του Κούση από το σημείο του πέναλτι η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπόρη.
Στο 84’ λεπτό ο αγώνας παραλίγο να τιναχτεί στον αέρα όταν εκτελέστηκε απτούς  γηπεδούχους ένα φάουλ από δεξιά, ο Ψωμάς σηκώθηκε από το σημείο του πέναλτι και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα . Και προς γενική κατάπληξη όλων το γκολ ακυρώθηκε σαν οφσάιντ κάτι πού δεν υπήρχε. ( Υπάρχει η φάση σε βίντεο). Στην φάση αυτή αποβλήθηκε ο αρχηγός του Ποσειδώνα Σ.Κονδύλης με απευθείας κόκκινη κάρτα με αποτέλεσμα να κινδυνεύει με έξι αγωνιστικές τιμωρίας.
Στο 86’ λεπτό δυνατό σουτ του Biro η μπάλα ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπόρη.
Στο 88’ λεπτό οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι όταν κεφαλιά του Κεφαλλονίτη   η μπάλα βρήκε το χέρι του Στεργίου μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής είπε «παίζετε».
Στο 93’ λεπτό πλασέ του Κεφαλλονίτη μέσα από την περιοχή η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω από το δεξί δοκάρι του Αποστόλου.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ: Αποστόλου, Τρέσα (74’ Α.Δ.Αποστόλου), Μπάρδης (70’ Μούγιος), Ψωμάς, Στεργίου, Γιαννακόπουλος,( 63’ Δήμιζας)  Δήμιζας, Αντωνόπουλος, Biro, Κούσης, Κονδύλης, Αργ.Αποστόλου.
 ΣΠΕΤΣΕΣ: Μπόρη, Κλήμης, Παπανδρέου, Βασιλόπουλος, Βιγκλιάρης,Μ ιχαλάκης, Κεφαλονίτης, Μούχο, Παπαδέας, Παρεμουτζιάν, Τσάνας.