Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου 2014

ΚΟΡΩΝΙΔΑ ΚΟΙΛΑΔΑΣ- ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ 3-2 ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ( ΓΕΝ. 1999-2000)

Την νίκη με 3-2 πήραν οι παίδες  της Κορωνίδας Κοιλάδας την Κυριακή στον πρώτο ημιτελικό του πρωταθλήματος ( 1999-2000) απέναντι στους παίδες της Ένωσης Λέρνας.
Το πρώτο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στους φιλοξενούμενους όταν προηγήθηκαν με σουτ του Μπούνου και του Ν. Κατσικάρη με ισάριθμα σουτ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν και δύο δοκάρια με σουτ του Μπούνου
 Η Κορωνίδα Κοιλάδας μείωσε λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο με  σουτ του Τρέσα.  Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν δύο ακόμα τέρματα και πήραν την «χρυσή» νίκη πού τους δίνει άλλο αέρα για την ρεβάνς πού θα γίνει την επόμενη Κυριακή στο γήπεδο της Λέρνας.
Κορωνίς Κοιλάδας Παπαδημητρίου, Οψιμούλης, Μπάζος, Βλαχόπουλος, Μπούκουρης Ι., Χάσα Οργκέστ, Μπρίγκελ, Κουτσάφτης, Λούτα, Τρέσα, Λάμπρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι : Μπούκουρης Δ., Φλωρής, Χόνι, Μαθιουδάκης και Λιώσης.

Ενωση Λέρνας : Κριστιάν ., Γ.Κατσικάρης, Β.Βαρβέρης, Θ. Βαρβέρης, Κόλλα, Αθ.Σελλής, Λέρμας, Μίλης, Ν.Κατσικάρης, Μπούνος, Παράσχος.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι :Μάζης, Μπρόγι, Παρδάλης