Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Α.Ο.ΕΡΜΙΟΝΗΣ-Α.Ο.ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ 61-64

Μεγάλη νίκη του Α.Ο. Κρανιδίου επί του τυπικά γηπεδούχου  Α.Ο. Ερμιόνης στο κλειστό της Ερμιόνης με σκορ 61-64  Η ομάδα του Κρανιδίου πήρε το προβάδισμα ...
στο σκορ από το πρώτο λεπτό και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενη με 4 πόντους διαφορά 11-15. Στο ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο δεκάλεπτο το οποίο έληξε με 24-31. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Α.Ο. Ερμιόνης μπήκε δυνατά και σε δύο λεπτά έφτασε για πρώτη φορά στην ισοφάριση με 31-31 . Από το σημείο αυτό ο αγώνας πήγαινε πόντο –πόντο υπέρ του Α.Ο. Κρανιδίου και 3:08 πριν το τέλος του τρίτου δεκάλεπτου ο Α.Ο. Ερμιόνης πήρε κεφάλι στο σκορ με 37-35 χάρη σε ένα σουτ δύο πόντων του Ευστρατίου. Το τρίτο δεκάλεπτο έληξε 43-38 υπέρ του Α,Ο, Ερμιόνης. Στο τέταρτο  δεκάλεπτο ο Α.Ο. Κρανιδίου μπήκε δυνατά  και κατάφερε τελικά να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα  με 61-64 και να παραμείνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Δεκάλεπτα 11-15 24-31 (ημ) 43-38 61-64

Α.Ο. Ερμιόνης : Μαναριώτης 9 , Γκολέμης 7, Δεβελέκος 6, Ευστρατίου 17 , Στάικος 12 ( 2) , Γιαννακόπουλος 10 ( 2), Γανώσης.
Α.Ο. Κρανιδίου : Θωμάς 5 , Καπόγιαννης 2, Αγρίμης 2, Προσύλης Κυρ. 15 ( 4), Κοντογιάννης 15 Ευστρατίου Πετρ.10 ( 1), Πουλής 15