Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ 3-0

Τον πολύ καλό εαυτό της έδειξε η ΑΕ Λέρνας απέναντι στον Ποσειδώνα Διδύμων και πήρε μια άνετη νίκη.
Η ομάδα που έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία ήταν ο Ποσειδώνας στο πέμπτο λεπτό.
 Σουτ του Κονδύλη .....
πρόλαβε ο Γατσάκος να αποκρούσει σε κόρνερ.
Η πρώτη καλή ευκαρία για την Λέρνα ήταν το δοκάρι του Τσιώρου στο 15'.
Το σκορ άνοιξε ο Λιαγκριδώνης στο 27' με πολύ ωραίο σουτ.
Πέντε λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Ποσειδώνας απείλησε σε φάουλ που κτύπησε ο Μπροδήμας, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω.
Το αμέσως επόμενο λεπτό απείλησε πάλι η Λέρνα με σουτ του Ταραντίλη που απεκρούστηκε στη γραμμή του τέρματος.

Πάνω στη γραμμή απεκρούστηκε και κεφαλιά του Γατσάκου στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου.
Την μεγαλύτερη ευκαιρία να ισοφαρίσει ο Ποσειδώνας είχε στο 57' με τον Κωνσταντινίδη. Ο Μαυροκορδόπουλος όμως με εκπληκτική προσπάθεια κράτησε την εστία του ανέπαφη.
Το 2-0 έγινε στο 68' από τον Κατσίρη με ένα θεαματικό γκολ, αφού κρέμασε τον τερματοφύλακα Χιόνη.
Στην συνέχεια προσπάθησε να αντιδράσει ο Ποσειδώνας με πρωταγωνιστή τον Κονδύλη σε δύο περιπτώσεις, αλλά το αποτέλεσμα δεν άλλαξε.
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις από τον Γιάννο

Α.Ε. ΛΕΡΝΑΣ: Μαυροκορδόπουλος, Γεωργίου, Αρδάμης, Γατσάκος, Φλεβάρης, Κατσίρης, Λιαγκριδώνης (73’Λεπετζής), Βόγκλης,  Γιάννος, Τσιώρος (75’Γιωργή), Ταραντίλης (84’Λάπατας).

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ: Κοτσοβός (25’Χιόνης), Δημαράκης, Στεργίου, Α.Κονδύλης (30’Τασιόπουλος), Μπάρδης, Παρδάλης, Σ.Κονδύλης, Κωνσταντινίδης (70’Δήμιζας), Αποστόλου, Μπροδήμας, Ζαραφωνίτης.