Σάββατο 11 Μαΐου 2013

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ 1-4

Ο Αργύρης Σχοινάς πέτυχε δύο γκολ στο φιλικό της Ενωσης στην Κόρινθο
Εύκολο πέρασμα της Ένωσης Ερμιονίδας από το γήπεδο του συνοικισμού της Κορίνθου αφού κέρδισε την τοπική ομάδα η οποία αγωνίζεται στην
football league 2 με το ευρύ σκορ 1-4. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ήταν ο 18χρονος επιθετικός της ομάδας Αργύρης Σχοινάς  ο οποίος προέρχεται από τα τμήματα υποδομής και απ ότι φαίνεται το μέλλον του ανήκει. Να αναφέρουμε ότι ο αγώνας έγινε μπροστά σε 50 περίπου θεατές !!!!!!!!!! εκ των οποίων οι 20 περίπου ήταν από την Ερμιονίδα.
Αναλυτικά :
Στο 3 λεπτό σε σέντρα του Μακρίεφ η μπάλα κόντραρε στον Τσώνη και κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι του Πονηρού και έφυγε κόρνερ.
Στο 10 λεπτό δυνατό σουτ του Αμπαδιωτάκη η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Πονηρού.
Στο 12 λεπτό γκολ για την Ένωση με κεφαλιά του Σχοινά ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Στάικου.
Στο 13 λεπτό σουτ του Αράπογλου απέκρουσε ο Πονηρός.
Στο 28 λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χαρίτου απέκρουσε ο Πονηρός.
Στο 31 λεπτό μακρινό σουτ του Μιχαλάκη η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Τεντώνη.
Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Γκόλ για τους φιλοξενούμενους με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου όταν ο Μακρίδης έφυγε μόνος του από το κέντρο του γηπέδου μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Τεντώνη κάνοντας το 0-2.
Στο 49 λεπτό ο Γκάτσης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τους αμυντικούς τηε Ερμιονίδας. Το εκτέλεσε εύστοχα ο Παππάς μειώνοντας σε 1-2.
Στο 57 λεπτό σέντρα του Μιχαλάκη η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ από το οριζόντιο δοκάρι του Κορδώση πού μόλις είχε αντικαταστήσει τον Τεντώνη.
Στο 69 λεπτό μπαλιά τρύπα του Μακρίδη από το κέντρο του γηπέδου στον Σχοινά σούτ του τελευταίου και 1-3.
Στο 75 λεπτό μακρινό σουτ του Στάικου η μπάλα έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Κορδώση.
Στο 76 λεπτό μετά από λάθος του Δανιήλ ο Μιχαλάκης πήρε την μπάλα και σούταρε ελάχιστα άουτ.
Στο 86 λεπτό τετ α τετ του Μιχαλάκη με τον Κορδώση έγινε το τελικό 1-4.
Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Ι. Κακριδής με βοηθούς τους Μπούμη και Σάνο.

ΠΑΣ Κόρινθος : Tεντώνης,( 55 Κορδώσης)  Κοτσόκολος, ( 78 Παππάς Γ. ( υπό δοκιμή) )Αράπογλου'( 46 Νικολόπουλος),  Αμπαδιωτάκης, ( 46 Νούλας), Παππάς, Παπαευθυμίου, Μακρής( 64 Σουφρίλας), ,  Χαρίτος,( 46 Ντερτιλής),  Τσατσόπουλος.( 71 Κολάνι υπο δοκιμή)  Λούβρης,( 46 Γκάτσης),  Πανταζής.( 46 Δανιήλ).
Ενωση Ερμιονίδας : Πονηρός, ( 46 Γκιόκας), Παπανικολάου,( 46 Μακρίδης),  Σαμαράς, Τσώνης, ( 70 Φλεβαράκης), Λαζάρου, ( 46 Βιρβίλης), Κιοσσές, ( 46 Τζιέρης), Στάικος, Μίχος, ( 55 Μουκίδης), Σχοινάς,( 70 Κρητικός),  Δήμας,( 78 Σκεντεράϊ) Μιχαλάκης.