Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ-ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 5-0 ( ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Δεν τα κατάφερε για άλλη μία αγωνιστική ο Πορτοχελιακός αφού γνώρισε την συντριβή στο Κιάτο από τον τοπικό Πέλοπα με σκορ 5-0.

Ο Παπαιωάννου με κεφαλιά μέσα από την περιοχή στο 38 λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Από το 59 λεπτό έως το 68 λεπτό ο Πορτοχελιακός κατάφερε να δεχτεί τέσσερα γκολ σε ένα εφιαλτικό εννιάλεπτο . Συγκεκριμένα στο 59 λεπτό ο Πράττος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπουρνιά ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0. Στο 61 λεπτό ο Μπούκης πάλι με σουτ έκανε το 3-0 .Δύο λεπτά αργότερα ( 63 )  ο Λίλιος ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 4-0 για να κλείσει το χορό των γκολ ο Λυμπερόπουλος στο 68 λεπτό.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλογερόπουλος Ι. (Αθηνών)

ΠΕΛΟΠΑΣ ΚΙΑΤΟΥ (Βασίλης Τζαλακώστας) : Κουρούμαλης, Ντερτιλής, Μπούκης, Σταύρου, Βελέτζας, Παπαϊωάννου (66' Αντωνόπουλος Χ.), Λίλιος (71' Βαρβιτσιώτης), Παπαβασιλείου, Πράττος, Λυμπερόπουλος, Χουσελάς (69' Γκουγκουλής)

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ (Αντώνης Τζιέρης): Μπουρνιάς, Κοξίδης, Ιωαννίδης (77' Οικονόμου), Ντάκος, Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος Α., Μαυρίδης, Γιαννακόπουλος (55' Κόκκαλης), Ζαραφωνίτης Ι.Ε. (86' Κλωνάρης), Ζαραφωνίτης Ι. Μ., Τέτα