Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ-ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ 1-2

Ο σκόρερ του πρώτου τέρματος των Διδύμων Γιάννης Γιαννακόπουλος

Με ένα γκολ του Βαγγέλη Μπροδήμα έξι λεπτά πριν την λήξη του αγώνα ο Ποσειδώνας πέρασε νικηφόρα από το το Λυγουριό κερδίζοντας τον Ασκληπιό με σκορ
2-1. Ήταν ένας σκληρός αγώνας με πολύ ένταση και πολλές  διαμαρτυρίες και σε αυτό οφείλονται οι 11 κίτρινες κάρτες πού έδειξε ο διαιτητής.

Το σκόρ άνοιξε στο 9 λεπτό με πλασέ του Γιαννακόπουλου ύστερα από σέντρα των παικτών του Διδύμου από αριστερά. Στο 34 λεπτό ο Σακουλής εκμεταλλεύτηκε ένα μικροπανικό στην περιοχή του Ποσειδώνα και με πλασέ έκανε το 1-1. Το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Μπροδήμας στο 84 λεπτό με ένα φανταστικό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής δίνοντας το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.

Διαιτητής ήταν ο Νίκος Ρατσιάτος
ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ: Παπασαράντος, Γεωργιόπουλος, Κούγιας (68'Κρεμμύδας), Ferhati, Τόγιας, Τσάλαφος, Pali, Μπερμπατιώτης, Υφαντής, Σάκουλης, Λαλιώτης

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΔΙΔΥΜΩΝ: Κοτσοβός, Μπροδήμας (93' Μπάρδης), Κιρτάκης, Κωνσταντινίδης, Μητρόπουλος, Στεργίου, Tresa, Προσίλης (92' Παρδάλης), Γιαννακόπουλος (90' Οικονομόπουλος), Κονδύλης, Τασιόπουλος