Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

ΜΕΘΑΝΑ-ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 2012 ΣΚΟΡ 3-2

Ο Σκόρερ της Ερμιονίδας 2012 Αργύρης Τζιέρης.

Νέα ήττα για την Ερμιονίδα 2012 αυτή την φορά έχασε στα Μέθανα από την τοπική ομάδα με σκορ 3-2. Πλέον η υπόθεση παραμονής στην Α1 είναι απίθανη.

Το σκορ άνοιξε στο 11 λεπτό για τυς γηπεδούχους με τον Χριστοδούλου. Στο 18 λεπτό ο Αργύρης Τζιέρης με σουτ έφερε τον αγώνα στα ίσια δίνοντας ελπίδες στην ομάδα του Κοτταρά για να γίνει η ανατροπή. Όμως δύο γκολ στα τελευταία τρία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ( 41 -45 )  από τον Τσωμόκο έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Στο 63 λεπτό πάλι ο Αργύρης Τζιέρης για τους φιλοξενούμενους μείωσε σε 3-2 χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βαγγέλης Μανούχος.

ΜΕΘΑΝΑ : Καραγιάννης, Λεβιδιώτης , Ibro , Παντέλης , Λεσιώτης ,( 78 Βλάχος ), Λάφης, Παπουτσής, ( 65 Νίνος) Τσομώκος, Χριστοδούλου,( 75 Γουρδομιχάλης) ,  Daniel. Πάνου.

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ 2012 : Λάσκαρης, Νικεδήμας Δ., Νικεδήμας Α,( 46 Διαμαντής Β ),  Ζώγαλης, ( 46 Καραγιάννης , ) Κρίστο , Διαμαντής Ε, ( 68 Παπανδριανός), Σκεντεραι, Τσάβο, Κοροντίνης, Τζιέρης, Σχοινάς.