Κυριακή 13 Ιανουαρίου 2013

ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ-ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2-2

Τον πρώτο του βαθμό πήρε ο Πορτοχελιακός με αντίπαλο τον Ευβοϊκό Αγ. Νικολάου στο ντέρμπυ των ουραγών μπροστά σε ..........
25 φιλάθλους.
Αναλυτικά
Στο 10 λεπτό σούτ του Μαυρίδη λίγο πάνω από τα δοκάρια του Γιουργούση
Στο 13 λεπτό σούτ του Ζαραφωνίτη Ι.Β. απέκρουσε ο Γιουργούσης
Στο 25 λεπτό ο Ευβοϊκός με πέναλτι σε ανατροπή του Ανέστη από τον Χιονίδη. Το εκτέλεσε ο παθών ανοίγοντας το σκορ.
Στο 49 λεπτό  ο Ι.Β. Ζαραφωνίτης ύστερα από σέντρα του Κοξίδη από δεξιά με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.
Στο 52 λεπτό μεγάλη ευκαιρία για τον Πορτοχελιακό να κάνει το 2-1 οταν ο Ι.Β.Ζαραφωνίτης με πλασέ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ.
Στο 54 λεπτό αδύναμο σουτ του Ανέστη η μπάλα αποκρούστηκε εύκολα από τον Μπουρνιά
Στο 56 λεπτό  ο Ι.Β. Ζαραφωνίτης  με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους
Στο 72 λεπτό σούτ του Ανέστη λίγο άουτ.
Στο 78 λεπτό ο Αυλωνίτης εκτέλεσε φάουλ από δεξιά η πάλα έφτασε στον Μήτρου πού σούταρε άουτ.

Στο 81 η ευκαιρία του αγώνα όταν ο Ι.Ε.Ζαραφωνίτης μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον Γιουργούση και ενώ η μπάλα πήγαινε στα δίχτυα πρόλαβαν την τελευταία στιγμή οι αμυντικοί του Ευβοικού και έδιωξαν την μπάλα κόρνερ.
Νέα μεγάλη ευκαιρία στο 83 όταν ο Μαυρίδης με μπαλιά τρύπα βρήκε τον Χιονίδη μέσα στην περιοχή σε θέση βολής , το σούτ πού έκανε έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ.
Στο 88 ψυχρολουσία για τον Πορτοχελιακό όταν ο Ανέστης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-2.ίσει και πάλι ο Ανέστης δύο λεπτά ( 88) πρίν το φινάλε του αγώνα.
Ο διαιτητής της συνάντησης Χρήστος Βεργέτης του συνδέσμου Αρκαδίας ήταν άψογος.
ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ ( Βελικο Ντόβενταν) : Μπουρνιάς, Κοξίδης( 62 Γεωργίου), Ιωαννίδης, Σταυρόπουλος, Αντωνόπουλος , Μούκια, Μυρίδης, Χιονίδης, Ζαραφωνίτης Ι.Β. ,Ζαραφωνίτης   Ι.Μ. ( 83 Κόκκαλης), Τέτα ( 68 Ντάκος)
ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ (Δημήτρης Καλιακούδης): Γιουργούσης,Χαλιώτης Κ. Τσούτης ( 46 Μήτρου), Αυλωνίτης, Ρωμανός, Νόνας, ( 64 Μπασούκος), Παπίλας, Κούτρας, Χελιώτης Ε, Ανέστης, Τριανταφύλλου.