Κυριακή 3 Ιουνίου 2012

ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 2-2

Ισόπαλο 2-2 έληξε το άλλο παιγνίδι ου ομίλου μεταξύ του Παναρκαδικού και του Εθνικού Μελιγαλά που έγινε στην Τρίπολη. Ο Εθνικός Μελιγαλά προηγήθηκε στο
23 λεπτό με τον Διακουμή και στο 41 λεπτό ο Μουρούσιας πέτυχε το δεύτερο γκολ των Μεσσηνίων κάνοντας το 0-2. Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Μπακιγιαννάκης μείωσε για τον Παναρκαδικό σε 1-2 μέσα έντονες διαμαρτυρίες των παικτών του Εθνικού ότι η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή του τέρματος. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναρκαδικός πίεσε τον Εθνικό για την ισοφάριση κάτι πού πέτυχε στο 74 με τον Δήμου . Στο 79 ο Μπούτας είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και άφησε τον Παναρκαδικό με 10 παίκτες. Μέχρι την λήξη του αγώνα δεν άλλαξε το αποτέλεσμα με τους παίκτες του Μελιγαλά να πανυγηρίζουν την οριστική άνοδο στο περιφερειακό μαζί με τον Πορτοχελιακό.

OI ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Αντώνης Μαυρέας): Ψυχογιός, Μέλος, Μπούτας, Βιρβίλης, Μπεντεβής, Κόσκολος, Παπαδόπουλος (46΄Γούτος), Πετρόπουλος, Τζιαννής, Δήμος και Μπακογιαννάκης.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ (Σπύρος Τσίκινης): Χριστόπουλος, Δέδες, Κανελλόπουλος, Τσώνης, Μακρυνιώτης, Καρατζούλιας, Διακουμής, Βιδάκης, Ντονάς, Μουρούσιας, και Θανόπουλος,